HOHE DACHSTEIN 2955 m – HALLSTÄTTER GLETSCHER – LEDENJAK

Hallstat //foto: dreamstime.com

Visokogorski izlet uz moćnost dviju varijanti (težu i lakšu)

HOHE DACHSTEIN 2955 m – HALLSTÄTTER GLETSCHER – LEDENJAK

KRETANJE PO ZAHTJEVNIM PLANINARSKIM PUTEVIMA ( A Grupa)

subota – nedjelja, 30. i 31. srpnja 2022.

Varijanta – B – za planinare izletnike uspon žičarom – hodanje po ledenjaku do pl. kuće na 2741 m posjet atrakcijama na 2700 m – EISPALAST – SKYWALK

PRIJEVOZ

Automobilima

Subota, 30.07. 2022. u 7.00 sati polazak autima iz Koprivnice

Maribor – Graz – Schladming – Ramsau am Dachstein

Hodanje 1 sat do pl. kuće na 1871 m (opcija posjet alpinističkom muzeju 1 sat)

Noćenje

NEDJELJA 31.07. 2022. – (grupa A)

Rano ustajanje u 5.00 sati, uspon strmom stazom djelomično osiguranu klinovima i sajlama, prelazimo sipar, penjemo po ledenjaku do gornje postaje žičare gdje se sastajemo sa grupom B te dalje zajedno planinarimo po ledenjaku do pl. kuće na 2741 m – grupa A 4,5 sata hoda – grupa B 1 sat hoda (lagano)

USPON NA VRH – HOHE DACHSTEIN 2995 m

Polaznici i jedne i druge grupe mogu se odlučiti za uspon na vrh koji zahtijeva penjanje ferate B/C i određenu psihofizičku kondiciju kao i tehničku opremu za penjanje ferate!

Uspon do vrha traje oko sat i pol….B grupa može pratiti pogledima i fotkati penjače prema vrhu kao i odmarati se kod moderno izgrađene planinarske kuće koja je dobro opskrbljena kao i prošetati do križa na Dachsteinwarte i uživati u prekrasnom ambijentu ledenjaka.

Po povratku grupe sa vrha svi zajedno priječimo ledenjak Hallstätter Gletscher te se spuštamo žičarom do parkirališta gdje nas čekaju automobili.

POVRATAK

U Koprivnicu dolazimo između 22.00 i 23.00 sati

Molim vas budite odlučni i javite se jos danas ….! Avantura je pred nama!

Molim da mi se što prije jave vozači koji su spremni voziti svojim autom, radi zajedničkog prijevoza i dogovora tko se sa kim vozi kao i rezervacije spavanja!

NAPOMENA: U SLUČAJU LOŠEG VREMENA IZLET SE ODGAĐA ZA 7 DANA

Mladen Pandurić

email: mladen.panduric@gmx.at

Tel. 0043 664 50 777 07

POTREBNA PLANINARSKA OPREMA

Planinarske gojzerice, kaciga, planinarski pojas, Y set za feratu, jedna zamka i 1-2 karabinera, rukavice za penjanje po sajli (mogu i zamjenske npr. biciklističke, kožne radničke), dereze i cepin (opcija), gamaše, tople rukavice

Opremu možete posuditi u četvrtak u našem Društvu ili posudite od prijatelja koji ovo imaju.

Na ledenjaku vladaju i ljeti zimske temperature tako da se adekvatno obucite!!!

CIJENA

Ovisi jako o popunjenosti automobile i opcije A ili B

Okvirna cijena

Prijevoz, cestarina, gorivo, vinjete – 350 kn po osobi

Troškovi žičara, spavanje, doručak – 47 – 74 Eura po osobi

Točna cijena može se definirati tek kad znam koliko nas ide i u kojoj varijanti!

Za prijave i sve ostale informacije kontaktirajte me telefonom ili preko aplikacija Viber ili Messenger…! Tel +43 664 50 777 07

NAPOMENA:

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvijete za sigurno sudjelovanje na istom, da ima plačenu članarinu u našem društvu za tekuću godinu, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na vlastitiu odgovornost, te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta i odluka i uputa vodiča. Vodič zadržava pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu te u slučaju nepredviđenih okolnosti.