Uspon na Klek povodom 150. obljetnice organiziranog planinarstva u Hrvatskoj

Klek je istaknuta planina na rubu Velike Kapele, iznad grada Ogulina. To je jedno od najatraktivnijih i najpopularnijih planinskih odredišta u Hrvatskoj. Ima oblik 3-4 km dugog hrpta strmih strana, na čijem vrhu je 200 metara visoka stjenovita glava. Prema narodnoj predaji, vrh Kleka je okupljalište vještica u olujnim noćima pa su one postale svojevrstan simbol Kleka i Ogulina. Klekova stijena ispod vrha bila je prva škola hrvatskih alpinista i u njoj je izveden velik broj prvenstvenih penjačkih uspona. Na vrhu treba izbjegavati približavanje rubu stijene jer to može biti pogibeljno.

Uspon na Klek povodom 150. obljetnice organiziranog planinarstva u Hrvatskoj

Vrh Klek 1181 m

subota, 13. travnja 2024. godine

PRIJEVOZ

Autobus

POLAZAK I POVRATAK

Polazak u 5.30 s parkirališta kod hotela “Podravina” u Koprivnici. Povratak u Koprivnicu u kasnim večernjim satima.

PLANINARSKA TURA

Vitunj – Klečica – Klek – Pl. dom Klek – Bjesko

PREDVIĐENO TRAJANJE HODA

Ukupno oko 5 sati + pauze