Umjesto tradicionalne kestenijade – radna akcija

Ove godine zbog epidemije koronavirusa nismo održali tradicionalnu planinarsku “Kestenijadu u Podravini”. Lijepu i sunčanu subotu ipak smo iskoristili za malo planinarenja do naše planinarske kuće “Anin vrh” gdje nas je već čekala razdragana radna ekipa.

11 planinara odlučilo je do kućice doći planinarskom stazom iz Draganovca, dok je ostatak članova našeg društva na “vrhu” već dobrano zasukao rukave. Po putu smo ubrali mnogo sunčanica i pokoji kesten da dopunimo ono što su prethodnih dana naši članovi skupili u šumi.

Sunčanice uz put

Bilo nas je puno pa je svatko dao mali, ali značajan doprinos. Rušilo se nisko i visoko raslinje, a pao je i jedan orah. Za ukusan ručak nakon rada zaslužni su bili Tihomir i Đorđe, a naše planinarke ispekle su ukusne kolače.

Epidemioloških mjera smo se pridržavali koliko je god bilo moguće, ipak je livada oko kuće velika.

Kako nam je bilo, pogledajte u fotogaleriji.

Tekst i fotografije: Dunja Lukavečki