SILVRETTA – Piz Buin 3312 m

Piz Buin / foto: touren.montafon.at

SILVRETTA je Alpski planinski masiv na granici Švicarske i Austrije a proteže se kroz tri pokrajine – Tirol – Vorarlberg i Kanton Graubünden u Švicarskoj.

Tu ima jako puno manjih i većih ledenjaka kao i vrhova preko 3000 m od kojih je u Austriji najpoznatiji Grosse Piz Buin 3312 m koji je ujedno i najviši vrh pokrajine Vorarlberg. Po tom vrhu dobila je i naziv poznata krema za sunčanje „Piz Buin“ koja je jako raširena u alpskim zemljama a ime „Silvretta“ naći ćete na vezovima za turno skije švicarske proizvodnje kao i na nekoliko modela ruksaka za planinarenje. Najviši vrh Silvretta masiva je u Švicarskoj Piz Linard sa 3410 m n/v.

SILVRETTA – Piz Buin 3312 m

Najviši vrh pokrajine Vorarlberg

subota – ponedjeljak, 11. – 13. rujna 2021.

Koprivnice, subota 11.09.2021, u 6.00 sat. Dolazak u Vorarlberg – 2 – 3 sata uspona do pl. kuće na 2450 m

Nedjelja – uspon na vrh Piz Buin 3312 m 4 sata ( + silazak do kuće 3 sata)

POVRATAK

Ponedjeljak – nakon doručka silazak do auta (2 sata) + vožnja za Koprivnicu

Očekivani dolazak u Koprivnicu u 18.00 sati

Uspon na vrh tehnički nije jako zahtjevan. Cepin i dereze obavezni!

Hoda se po stazi i bez staze po kamenju, po snijegu, po ledenjaku u navezu!

Uspon je pogodan za sve one koji bi htjeli bar jednom stajati na alpskom vrhu preko 3000 m nadmorske visine.

Molim sve zainteresirane da se hitno jave vodiču radi kalkulacije cijene prijevoza i rezerviranja spavanja. Prijevoz je ograničen na max 5 planinara

Molim vas budite odlučni i javite se još danas.

– VODITELJ SEKCIJE VISOKOGORSKIH PLANINARA –

HPD – Bilo – KOPRIVNICA

pl. vodič – Mladen Pandurić

(vodič zadržava pravo promijene termina ture kao i cilja ture – ovisno o vremenu te ostalim uvjetima potrebnim za uspješno provođenje visokogorske ture. )