Rujanska radna akcija na “Aninom vrhu”

Prvu subotu u mjesecu tradicionalno čuvamo za radnu akciju na našoj planinarskoj kući. U radnoj akciji okupilo se 20-ak članova HPD-a “BILO” koji su kosili travu, čistili okoliš od ostalog raslinja i čistili kuću.

OI Kamengrad

Dio članova došao je do Aninog vrha planinarskom stazom iz Draganovca, dio se odlučio na vožnju biciklom, a dio članova je odabrao automobil zbog veće mogućnosti transporta opreme za rad.

Osim članova HPD-a “BILO” na Aninom vrhu su bili prisutni i članovi Odrada izviđača “Kamengrad” koji su prenoćili u kući i održali radni sastanak.

Na kraju radne akcije Boris nas je obavijestio da je HPS planinarsku stazu od Draganovca do Aninog i Stankovog vrha uvrstio u služeni popis planinarskih staza, staza je prijavljena pod imenom “Polakov put”.

Po obavljenim radnim zadacima, kako je i planirano, potpaljena je vatrica kako bi se mogao pripremiti topli obrok, a dio članova je dalje otišao svojim putem, na sebi svojstven način.

Što se sve radilo i tko je sve bio marljiv pogledajte u fotogaleriji.

Fotografije: Neven Adamović, Dunja Lukavečki, Zvonko Polak