Mladi planinari OŠ Sokolovac na Kamenjaku

U subotu, 11. lipnja 2022. godine učenici od 5. do 8. razreda su uz stručno vodstvo planinarskog vodiča gospodina Renata Raca, te pratnju nastavnice Indire Patljak, Jelene Hunjadi i pedagoginje Goranke Teodorčević krenuli na još jedan planinarski izlet.

Ovaj put se naš cilj nalazio u osamljenim stijenama ponad grada Rijeke. Iz Sokolovca smo krenuli u 6 ujutro, a atmosfera u busu je bila odlična. Unatoč buri koja nas je ljuljala, uspješno smo se popeli na dva vrha i to Mali Kamenjak (771m) i Veliki Kamenjak (837 m). Kružnu stazu čine bijele vapnenačke stijene s predivnim pogledom. S jedne strane se vide planine Gorskog kotara, s druge Grobničko polje, a najljepši pogled seže prema moru i kvarnerskim otocima. Nakon zanimljivog planinarenja, potražili smo osvježenje u Jadranskom moru, na jednoj od riječkih plaža. Nakon cijelog lijepo i zabavno provedenog dana, kući smo se vratili oko 20 sati, te radosno prepričavali svoje putovanje.

Tekst: Barbara Živko

Fotografije ustupila: Indira Patljak