Lika

Foto: Dražen Telebar

Nikina plasa je najviši vrh brda Mrsinja koje se proteže smjerom sjever-jug na prijelaznom području imeđu Male kapele i Ličkog sredogorja. Na hrptu Mrsinja ističu se vrhovi Nikina plasaa i Mrsinj. Srednjovjekovna  utvrda smještena je ispod samog vrha Mrsinj.

Lika – Mrsinj – vrh Nikina plasa (1268 m)

Nedjelja 01. listopad 2023.

POLAZAK I PRIJEVOZ

Polazak u 5:00 h s parkirališta kod hotela „Podravina“ u Koprivnici

Autobus

POVRATAK

Povratak u Koprivnicu u večernjim satima

PLANINARSKA TURA

Korenica ( kamp Borje) – Stari grad Mrsinj – vrh Nikina plasa – Korenica (centar grada)

PREDVIĐENO TRAJANJE HODA

Ukupno oko 6,5 h + pauze

VISINSKA RAZLIKA / DULJINA TRASE

630 m / 14 km

ZAHTJEVNOST IZLETA / TEŽINA STAZE

Kondicijska K-2 (srednje teško) / Tehnička T-1 (nezahtjevno)

POTREBNA PLANINARSKA OPREMA

Osnovna planinarska oprema, štapovi za hodanje, zaštita od sunca, kiše i hladnoće, slojevita odjeća, dovoljno vode i hrane prema osobnim potrebama.

OBAVEZNI DOKUMENTI

Planinarska iskaznica, osobna iskaznica, zdravstvena iskaznica

PREHRANA

Hrana i piće iz ruksaka na trasi planinarenja

CIJENA PRIJEVOZA

30 €  (226 kn) –uplaćuje se prilikom prijave, na listu se upisuje nakon uplate

OSTALI TROŠKOVI

Po završetku planinarenja okrjepa po vlastitim željama u restoranu Macola, Korenica.

HPO KONTROLNA TOČKA

14.6  Nikina plasa, 1268 m

PRIJAVE

Četvrtkom u 18 h u prostoriji Društva, Šenoina 1 (podrum)

VODIČ

Dražen Telebar  091/510 63 52 uz mentora Roman Horvatić

MOLE SE SVI POLAZNICI IZLETA DA KORISTE PRIKLADNE PLANINARSKE CIPELE ZBOG SVOJE SIGURNOSTI.

NAPOMENA

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da ima plaćenu članarinu za tekuću godinu, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu te u slučaju nepredviđenih okolnosti