Karavanke, Stol

Karavanke, Stol // foto: veseli-izleti.com

Stol je planina s najvišim vrhom Karavanki (2236 m). S vrha Stola pruža se prekrasan pogled prema istoku na greben Karavanki  i na vrhove: Vrtaču, Begunjščicu i Košutu, prema jugoistoku na Kamniške Alpe i Gorenjsko, južno se vidi Radovljica i Bledsko jezero, prema jugozapadu – Julijske Alpe s najvišim vrhom Triglavom. Prema sjeveru pruža se širok pogled na strme Karavanke i bazen Klagenfurta.

Slovenija: Karavnake, Stol (2236 m)

subota, 23. srpnja 2022.

PRIJEVOZ

Automobili, najviše 4

CIJENA IZLETA

250 kn, uplaćuje se vozaču

OSTALI TROŠKOVI

Nema.

U 05:00 s parkirališta kod hotela „Podravina“ u Koprivnici

PLANINARSKA TURA

Valvasorjev dom pod Stolom (1181 m) – vrh Stol (2236 m) – Valvasorjev dom pod Stolom (1181 m)

PREDVIĐENO TRAJANJE HODA

Ukupno oko 6,5 sati + pauze

VISINSKA RAZLIKA

1050 m

ZAHTJEVNOST IZLETA / TEŽINA STAZE

Kondicijska K-3 (teško), tehnička T-1 (ne zahtjevno)

POTREBNA OPREMA

Osnovna planinarska oprema, štapovi za hodanje, zaštita od sunca, kiše i hladnoće, slojevita odjeća, dovoljno vode i hrane prema osobnim potrebama

OBAVEZNI DOKUMENTI

Planinarska iskaznica, osobna iskaznica ili putovnica i zdravstvena iskaznica

PREHRANA

Valvasorjev dom pod Stolom (1181 m), Prešernova koča na Stolu (2174 m) – opskrbljeni pa prehrana o vlastitom trošku ili iz vlastitih ruksaka

PRIJAVE

Četvrtkom u 18 sati u prostoriji Društva, Šenoina 1 (podrum)

VODIČ

Boris Majerus, boris.majerus@gmail.com

NAPOMENA

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da ima plaćenu članarinu za tekuću godinu, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu te u slučaju nepredviđenih okolnosti.

VAŽNO

Izlet se održava uz pridržavanje svih trenutnih epidemioloških mjera i preporuka u trenutku realizacije izleta.