Gorski kotar – Črmuž vrh i Skradski vrh – odgođeno!

Planinarski portal

Zbog najave lošeg vremena i obilnije kiše za ovaj vikend posebno za subotu, planirani izlet autima u Delnice i Skrad se odgađa. Novi planirani termin je u subotu, 4. ožujka, sve ostalo ostaje prema programu. Hvala na razumijevanju.

Črmuž vrh (Črmažov vrh) pruža djelomičan vidik na Višnjevicu, Bjelolasicu i mrkopaljski kraj. Vrh je na nekim zemljovidima označen imenom Črmuž vrh, a pod tim je imenom uvršten i u Hrvatsku planinarsku obilaznicu, premda se u delničkom kraju učestalije koristi naziv Črmažov vrh. Ime je dobio po črmažu, divljem luku koji raste nadomak vrha. Črmuž vrh je zamjenska KT umjesto KT Okrugljak – vrha koji je koncem 2021. ukinut.

Skradski vrh uzdiže se iznad Skrada kao osamljen, sa svih strana šumovit i vrlo strm brijeg. Na vrhu je lijepa travnata zaravan, a na njoj kapela Marijina Uznesenja na nebo i klupe.

Gorski kotar – Črmuž vrh (1104 m) i

Skradski vrh (1043 m)

Subota, 4. ožujka 2023.

PRIJEVOZ

Auto

U 05:00 s parkirališta kod željezničke stanice u Koprivnici

POVRATAK

Planirani povratak u Koprivnicu u večernjim satima

PLANINARSKA TURA

Naselje M. Poljane kod Delnica – Črmažov vrh – M. Poljane (kružna staza)

Skrad – Skradski vrh

HPO

9.1 Črmažov vrh (1104 m), 9.3 Skrad (1043 m)

TRAJANJE HODA

Ukupno oko 6,5 sati + pauze

VISINSKA RAZLIKA

620 m

DULJINA TRASE

18,3 km

ZAHTJEVNOST IZLETA

Kondicijska K-2 (umjereno teško, očekivani snijeg na stazi)

TEŽINA STAZE

Tehnička T-1 (nezahtjevno)

POTREBNA PLANINARSKA OPREMA

Osnovna zimska planinarska oprema, sklopivi štapovi za hodanje, zaštita od sunca, kiše i hladnoće, slojevita odjeća, gamaše, kapa i rukavice, dovoljno vode i hrane prema osobnim potrebama

OBAVEZNI DOKUMENTI

Planinarska iskaznica, osobna i zdravstvena iskaznica

PREHRANA

Iz ruksaka

CIJENA PRIJEVOZA

18,00 eur (akontacija), uplaćuje se vozaču na dan izleta

OSTALI TROŠKOVI

Prema vlastitim potrebama

PRIJAVE

Četvrtkom u 18 sati u prostoriji Društva, Šenoina 1 (podrum)

VODIČ

Renato Rac (098/643 542)

NAPOMENA

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da ima plaćenu članarinu za tekuću godinu, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu te u slučaju nepredviđenih okolnosti.

VAŽNO

Izlet se održava uz pridržavanje svih epidemioloških mjera i preporuka u trenutku realizacije izleta.