Bilogora, Stankov vrh

foto: Dunja Lukavečki

Po svojoj visini Bilogora je najmanja, ali prostranstvom jedna od naših najvećih gora. Premda se u geografskom smislu ubraja među humlje, zbog svoga je položaja usred prostrane ravnice prilično uočljiva. Pruža se u smjeru sjeverozapad-jugoistok povezujući planine Hrvatskog zagorja i Požeško gorje, a proteže se poput bila u dužinu od 80 km. Vrlo je pravilnog reljefa. Njezino jasno izraženo bilo blago se spušta na južnu stranu, a malo strmije na sjevernu stranu. Najviši joj je vrh Stankov vrh visok 309 m.

BILOGORA: Stankov vrh (309 m)

subota, 14. siječnja 2023.

Ovaj izlet je idealan za nove članove da se upoznaju s ljepotama Bilogore i osnovama planinarstva, prođu
dio Koprivničkog planinarskog puta u zimskim uvjetima koji održava HPD ”Bilo”, te iskušaju svoju formu na početku godine.

PRIJEVOZ

U vlastitom aranžmanu do Draganovca

Okupljanje u 7.45 ispred društvenog doma u Draganovcu. Polazak u 8.00.

PLANINARSKA RUTA

Draganovec – Planinarska kuća Anin vrh – KT 5: Stankov vrh – KT 4: Bilo – KT 3: PRC – Draganovec

Na redovnim sastancima četvrtkom ili u toku izleta možete kupiti Dnevnik Koprivničkog planinarskog
puta (cijena 3,90 € / 29,38 kn) za utiskivanje žigova kontrolnih točaka. (Ukoliko u preuzimate Dnevnik u toku izleta, molimo prethodno se javiti vodiču da uzme dovoljan broj istih.)

PREDVIĐENO TRAJANJE HODA

Oko 6 sati + pauze

VISINSKA RAZLIKA

150 m

ZAHTJEVNOST IZLETA

Kondicijska K-1 (lagano)

TEŽINA STAZE

Tehnička T-1 (nezahtjevno)

POTREBNA PLANINARSKA OPREMA

osnovna planinarska oprema, štapovi za hodanje, zaštita od sunca, kiše i hladnoće, slojevita odjeća, dovoljno vode i hrane prema osobnim potrebama

OBAVEZNI DOKUMENTI

planinarska iskaznica

PREHRANA

Iz vlastitih ruksaka, u Planinarskoj kući Anin vrh biti će čaj, kava, kuhano vino te vatra za špek i kobasice

CIJENA IZLETA I OSTALI TROŠKOVI

Vlastiti trošak prijevoza do Draganovca

PRIJAVE

Dolaskom na vrijeme na polaznu točku u Draganovec

VODIČ

Ivica Kušek 091 251 9571

NAPOMENA

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da ima plaćenu članarinu za tekuću godinu, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu te u slučaju nepredviđenih okolnosti.

VAŽNO

Izlet se održava uz pridržavanje svih trenutnih epidemioloških mjera i preporuka u trenutku realizacije izleta.