U carstvu ledenjaka i najviših alpskih vrhova

Chamonix, FRA // Izvor: www.thehappinesshunt.com

Sekcija visokogorskih planinara vodi vas na planinarski izlet  u najpoznatije i najatraktivnije područje najvećeg planinskog lanca u Europi!

ALPE – MONT BLANC 4810 m  –  MATTERHORN 4478 m – CHAMONIX

29. rujna – 3. listopada 2018.

Dođite na korak do najljepših alpskih vrhova, dodirnite najduže evropske ledenjake, posjetite poznate alpske turističke centre, vozite se strmim alpskim žičarama i zupčastim željeznicama do atraktivnih alpskih turističkih destinacija na kojima zastaje dah od pogleda na bezbrojne vrhove preko 4000 m n/v. Ovo je planinarski, a ne visokogorski izlet stoga nije potrebna neka posebna oprema ili visokogorska kondicija.

Izlet obuhvaća  gradove:

Breuil – Cervinia 2003 m n/v (Italija), Ženeva (Genf –Švicarska), Chamonix – Francuska (spavanje u hotelu).

te sljedeće destinacije:

Aostatal, Mont Blanc tunel, Courmayeur, Les Houches, Ženevsko jezero, Montenvers, La Palud, ledenjaci – Glacier des Bossons i Mer de Glace. Vrhunac izleta su svakako usponi žičarama na Pointe Helbronner 3462m i poznati Aiguille du Midi 3842m (Mont Blanc) kao i posjet Matterhornu 4478m

Izlet je ograničen na najviše 8 planinara, prijevoz komfornim kombijem.

Za detaljne informacije i prijave (uz akontaciju 300 EUR) javite se vodiču!

Mladen Pandurić

Kontakt tel: 0043664 50 777 07 ili E-Mail: mladen.panduric@gmx.at

Prijavom na ovaj visokogorski izlet svaki učesnik potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvijete za sudjelovanje na izletu, da ide dobrovoljno i na vlastitu odgovornost, da je upoznat sa svim rizicima na izletu, te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati svih odluka i smjernica vodiča koji zadržava pravo u svakom trenutku izmjeniti plan i tok izleta