Psunj: Brezovo polje (984 m)

Staza prema Brezovom polju // izvor: mtb-vikend.com

Brezovo polje je najviša točka Psunja i najviši vrh u Slavoniji. Sam vrh označen je zidanim geodetskim tornjem visokim 10 m usred male livade pokraj ceste. Nešto dalje, na kraju ceste, sa z. strane vrha je 70 m visok željezni televizijski odašiljač i nekoliko pratećih objekata. Neposredno pred ogradom oko odašiljača uređen je prostor sa spomenikom braniteljima stradalim u Domovinskom ratu.

Brezovo polje (984)

Subota, 19. listopada 2019.

VISINSKA RAZLIKA

oko 600 m

TEŽINA

Lagana staza

U 6.00 sati s parkirališta kod hotela „Podravina“. Putovanje od Koprivnice do Nove Gradiške s zaustavljanjem za kavu. Vožnja još oko 20 km do Planinske kuće Strmac (350 m) gdje započinjemo uspon.

USPON

(oko 2,5 sata + odmor) Od parkirališta pored Planinske kuće Strmac do vrha Brezovo polje.

SILAZAK

(oko 2 sata + odmor) Od vrha silazak drugom stazom do parkirališta autobusa.

Povratak u Koprivnicu oko 20.00 sati.

CIJENA IZLETA

Za članove HPD “BILO” 100 kn

PRIJEVOZ

autobus

POTREBNA OPREMA

osnovna planinarska oprema

DOM

Planinarska kuća Strmac – opskrbljen pićem

HPO

Psunj – vrh Brezovo polje 984 m, KT HPO 1.6.

Prijave i uplate vodiču najkasnije do 17.10. četvrtkom u 18.00 sati u prostoriji Društva, Šenoina 1 (podrum)

VODIČ

Boris Majerus

NAPOMENA: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu te u slučaju nepredviđenih okolnosti.