Noršićka Plešivica (721 m) i gradina Tuščak (602 m)

Noršička Plešivica je zaobljen travnati vrh na zapadnom rubu Samoborskog gorja. Zahvaljujući svom izdvojenom položaju i livadi na vrhu, izvanredan je vidikovac.Lijepo se vide Medvednica, Japetić, Oštrc i Zečak.

Gradina Tuščak nalazi se na šumom obraslom hrptu Tuščaka iznad doline Bregane. Za stari grad ima vrlo malo podataka. Pretpostavlja se da je podignut krajem 12. i početkom 13. stoljeća, a da je u 14. već bio ruševina.

Samoborsko gorje

14. listopada 2017., subota

VISINSKA RAZLIKA

od 100 do 200 m

TEŽINA: Lagana staza

6.00 sati od hotela Podravina u Koprivnici. Stajanje prema potrebi.

Predviđen dolazak je oko 9.00 sati u selo Osredek

USPON I SILAZAK

Od sela Osredek do gradine Tuščak je oko 1.30 sati hoda + pauze. Povratak istim putem do autobusa te odlazak u Noršić Selo te 30 minutni uspon na Noršićku Plešivicu. Povratak istim putem do autobusa.

POVRATAK

Oko 20 sati

CIJENA IZLETA

80,00 kn za članove HPD Bilo, a za članove ostalih društava 100,00 kn