Grobničke alpe – Hahlići

Hahlići // izvor: takeadventure.com

Područje Hahlići sastoji se od vrhova koji se nižu jedan do drugog : Obruč(1377), Fratar (1358), Pakleno (1340), Osoje (1338), Grleš (1331), Gornik (1318), Sljeme (1263), Suhi vrh (1250), Trstenik (1243), Štulac (1212), Dnić(1190), Vidalj (1184), Ćunina glava (1157), Nebesa (1131) i Hahlić(1097). Svaki je drugačijeg sastava i izgleda što daje jednu posebnu slikovitost. Osim planina tu se isprepliću livade, šume, kamenjari, kanjon Mudna dol, lokve, a centar te predivne oaze i odmor za svakog planinara je planinarski dom Hahlić.

GROBNIČKE ALPE – HAHLIĆI

odgođeno za jesen – termin naknadno

TEŽINA

srednje zahtjevna staza

4:00 sata s parkirališta kod hotela „Podravina“.

1. DAN

Ruta po Hahlićima

Hahlići via Mudna dol   –  Vozimo se uz jedno usputno stajanje do sela Podkilavac ( 10 km od Rijeke ). Tu započinjemo uspon kroz klanac Mudna dol. Ovaj veličanstveni klanac je nešto posebno, a planinarski put je jedan od rijetkih (ako ne i jedini) takve vrste kod nas. U 2 km dužine uspinjemo se s 400 na 900 m nadmorske visine, a na nekim mjestima kanjon je širok samo 1-2 metra. To je suho korito rijeke Sušice i za uspon do doma će nam trebati 4-5 sati  ovisno o veličini grupe. Grupa koja produžuje na Fratar (1305m HPO ) mora računati na dodatna 2 sata. Svi se sastajemo i smještamo u domu Hahlići, gdje imamo večeru i noćenje. Spavanje sa planinarskom iskaznicom je 40 kuna.

2. DAN

Ustajanje, doručak i oko 8 sati krećemo na vrh Obruč HPO 1305m do kojeg nam treba oko 1,5 sati. Sa vrha produžujemo kružnom stazom do Pakleno sjeverni vrh 1331 m, Pakleno vrh 1340 m i spuštamo se u dom na ručak (sve oko 5-6 sati). Ukoliko netko ne želi ići kružnom stazom može se sa vrha Obruča vratiti u dom i pričekati ostatak grupe, oni koji ostaju u domu imaju oko doma bezbroj kombinacja za obilazak. Nakon ručka spuštamo se do autobusa (2 sata).

Napomena

Put kroz Mudnu dol prolazi se uz pomoć klinova, stepenica i sajli (nekih 20-ak metara), i drugi dan hoda se po kamenitom terenu te je potrebna dodatna ozbiljnost svih sudionika. Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. U slučaju loših vremenskih uvjeta vodič ima pravo izmijeniti rutu ili otkazati izlet.

OPREMA

kompletna planinarska oprema, vreća za spavanje, tko želi može uzeti kacigu i komplet za samoosiguranje, hrana, tekućina po potrebi (min. 1,5 L po danu), osobni dokumenti, planinarska iskaznica, mobitel, fotoaparat (po želji), lijekovi (ako se koriste)

UKUPNA CIJENA IZLETA

280 kuna (prijevoz – 150 kuna, večera 04.05., doručak i ručak 05.05. – 90 kuna po osobi, noćenje –  40 kuna po osobi uz planinarsku iskaznicu)

PRIJEVOZ

autobus

Prijave i uplate vodiču najkasnije do 25.04.2019.. četvrtkom u 18.00 sati u u prostoriji Društva, Šenoina 1 (podrum)

VODIČ

Bojana Balog 098/412-713

POMOĆNI VODIČI

Ranko Gregurek

Roman Horvatić

NAPOMENA: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu te u slučaju nepredviđenih okolnosti.