Grebengrad

izvor: www.evarazdin.hr

IVANŠČICA

Grebengrad, Veliki Lubenjak (590 m)

16. veljače 2019., subota

Veliki Lubenjak je osamljeni vrh na jugoistočnom dijelu Ivanščice. Iako sam vrh nije osobito privlačan jer ne pruža vidik, cijelo šire područje Lubenjaka pruža dobre planinarske mogućnosti jer se na padinama vrha nalazi stari grad Grebengrad – jedna od najvećih starih gradina u Hrvatskoj, te planinarski dom “Grebengrad”, o kojem brigu vode planinari iz Novog Marofa.

VISINSKA RAZLIKA

oko 350 m

TEŽINA

Lagana staza (nekoliko uspona s većim nagibom, postoji vjerojatnost zimskih uvjeta: snijeg, led i hladnoća)

07:30 sati s parkirališta kod hotela “Podravina”. Putovanje od Koprivnice do Podečeva, gdje ćemo započeti uspon.

USPON

(oko 4 sata + odmor) Od parkirališta u mjestu Podečevo krećemo strmom stazom do vrha Čevo (562 m) te nakon toga nastavljamo do našeg cilja, vrha Veliki Lubenjak (590 m). Vrijeme za odmor i slikanje.

SILAZAK

(1 sat + odmor) Od vrha Veliki Lubenjak (590 m) hodamo do Planinarskog doma Grebengrad, gdje ćemo se dobro odmoriti. Silazak do autobusa. Povratak oko 18.00 sati.

Ukoliko zbog vremenskih prilika i stanja staze neće biti moguće provođenje izleta prema programu, uspon na  Veliki Lubenjak (590 m) bit će kraćom stazom (oko 3 sata hoda).

CIJENA IZLETA

za članove 50 kn

PRIJEVOZ

autobus

POTREBNA OPREMA

osnovna planinarska oprema, zimska obuća i odjeća

DOM

Planinarski dom Grebengrad (opskrbljen napitcima – kava, čaj, sok, vino…)

HPO

Ivanščica – vrh Čevo (562 m), Ivanščica – vrh Veliki Lubenjak (590 m)

Prijave i uplate vodiču najkasnije do 14. veljače četvrtkom u 18:00 sati u prostoriji Društva, Šenoina 1 (podrum)

Vodič: Boris Majerus

NAPOMENA: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu te u slučaju nepredviđenih okolnosti.