Fotonatječaj “Bilovci u planini” 2017

Brankica Radmanić – Piz Boè, 1. mjesto 2016. godine

Fotosekcija Hrvatskog planinarskog društva “Bilo” objavljuje fotografski natječaj pod nazivom “Bilovci u planini”. Pozivamo sve zaljubljenike u prirodu i planine koji su njihove ljepote i skrivene tajne pokušali zabilježiti fotoaparatom da podijele svoje radove s nama.

Rok za slanje radova je 01. prosinca 2017. godine, a natječaj je otvoren svim zainteresiranim amaterskim fotografima, članovima HPD-a “Bilo”. Po završetku natječaja, uz prigodno nagrađivanje najboljih, organizirat će se izložba odabranih fotografija na velikom formatu.

Ovogodišnja tema natječaja je slobodna, jedino je bitno da slike imaju poveznice s planinama, planinarenjem i/ili Bilovcima.

Očekujemo kvalitetne fotografije atraktivnih planinarskih lokacija i zanimljivih događaja te prizore iz života planinara (druženje na izletima, u prirodi i sl).

Svaki autor može poslati najviše 5 fotografija. Uz fotografije, na priloženoj prijavnici potrebno je navesti ime i prezime autora te mjesto i datum snimanja. Odabir fotografija za izložbu izvršit će žiri sastavljen od članova Društva, prema prijedlogu Foto sekcije.

Uvjeti i upute

1.  Autor može prijaviti najviše 5 fotografija;
  2. Uz fotografije potrebno je poslati popunjenu prijavnicu;
  3. Rok za slanje fotografija je 1. prosinca 2017. godine;
  4. Fotografije, s naznakom “Za foto natječaj”, mogu se dostaviti na sljedeće načine:
    • u digitalnom obliku na računalo koje se nalazi u prostoriji Društva;
    • u digitalnom obliku na CD-u ili USB-u te ostaviti u prostoriji Društva;
    • e-mailom na adresu društva: foto.hpd.bilo.kc@gmail.com – obavezno u subject (naslov) upisati “Za foto natječaj 2017”;
  5. Fotografije dostavite u najvećoj raspoloživoj veličini (nemojte ih smanjivati).

Nagrađuju se tri najbolje fotografije. Nagrade su:

1. Izlet s HPD-om “Bilo” po izboru, u vrijednosti do 200 kuna.
  2. Knjiga “HPD ‘Bilo’ u Koprivnici 1928. – 2008.” dr. Milivoja Kovačića.
  3. Majica s logom HPD-a „Bilo“.

P R I J A V N I C A

Za sve dodatne informacije možete se javiti na e-mail adresu društva: foto.hpd.bilo.kc@gmail.com.

Dospjele fotografije bez popratne ispunjene prijavnice neće se uzimati u obzir prilikom odabira fotografija za izložbu. Ispunjavanjem i potpisivanjem prijavnice, Hrvatsko planinarsko društvo “Bilo” ostvaruje pravo prikazivanja fotografija u svrhu promidžbe društva i planinarstva.