Edukacija o visokogorskom planinarenju

Za sve zainteresiranje planinare i visokogorce

KALNIK – 10. i 11. 6. 2017. , subota i nedjelja

Teme na edukaciji:

1. Osnove visokogorskog spašavanja – spašavanje i prva pomoć

2. Oprema: Osnovna i dodatna – osobna i zajednička

3. Odjeća i obuća – Ruksak (što je važno kod visokogorske opreme)

4. Priprema za visokogorsku turu – odabir potrebnih stvari – pakiranje ruksaka

5. Kretanje i osiguranje planinara na visokogorskoj turi i ferati

6. Navezivanje – Hodanje u navezu – čvorovi (teorija i praksa)

7. Klettersteig – Feratta – kretanje “ Y” sistem samoosiguranje (teorija i praksa)

8. Primjena dereza i cepina na visokogorskoj turi i ledenjaku

9. Spuštanje niz strmu padinu, stijenu – absajlanje (teorija i praksa)

Većina tema radit će se u subotu jer bi u nedjelju trebalao biti i svečano otvorenje ferate „Koprivnički smjer na Kalniku“.

Edukacija je besplatna i dobrovoljna. Ovo nije planinarska škola i nema ispita i provjera znanja. Edukacija je predviđena za one planninare koji još nisu išli na visokogorske poohode, a htjeli bi to probati, kao i za one koji već imaju iskustva. Težište edukacije biti će penjanje jako zahtjevne ferate C/D karakteristike kao i absajlanje niz stijenu ili s ferate (rukavice za penjanje!).

Predavači na edukaciji su iskusni vodiči HPS-a

Saša Jurić – pl.vodič ABD standarda – kandidat za instruktora – spašavatelj HGSS-a

Mladen Pandurić – pl. vodič ABD standarda – kandidat za instruktora – voditelj SVP-a

Prijave Jasmini Cindori na tel. 099 815 6192 ili na mladen.panduric@gmx.at

Kod prijave navedite “s noćenjem ili bez” kao i prisustvovanje zajedničkom ručku i večeri da možemo naručiti dovoljan broj porcija hrane. Doručak je u cijeni noćenja 91 kn

Prijevoz će biti osobnim automobilima, navedite kod prijave možete li voziti autom, a tko se s kim vozi vidjet ćemo u petak. Polazak je iz Koprivnice u 7.30 sati ispred društvene prostorije. Završetak edukacije na Kalnika je u 18 sati u nedjelju.

Za one koji ne dolaze iz Koprivnice – okupljanje je ispred doma na Kalniku u 8.30 sati.

Početak edukacije je u 9.00 sati u domu ili pokraj doma ispod terase (zavisi o vremenu).

Obavezno ponesite pl. iskaznice i svu pl. opremu koju imate irukavice za penjanje ferate!

ORGANIZATOR PL. EDUKACIJE VODITELJ SEKCIJE VISOKOGORSKIH PLANINARA

HPD „BILO“ KOPRIVNICA