Cepeliš

izvor: siscanin@DeviantArt

Cepeliš, Zrinska gora (415 m)

21. ožujka 2020., subota

Cepeliš, najviši vrh Hrastovičke gore, poznat je i pod nazivom Piramida, po geodetskoj piramidi što su je krajiške vlasti podigle 1864. godine. Ime Cepeliš ima i selo na sjevernoj strani Hrastovičke gore, odakle do vrha vodi nemarkiran kolni put. U blizini geodetske piramide naziru se temelji nekadašnje planinarske kuće, podignute prije Drugog svjetskog rata. Zanimljivo je da ta kuća nije propala, nego je rastavljena u drvene grede, premještena u jedno od obližnjih sela i do danas se koristi. Na vrhu je 2007. godine sagrađena nova planinarska kuća Cepeliš. To je velika katnica sa zidanim prizemljem i drvenim katom.

VISINSKA RAZLIKA

200 metara

TEŽINA

lagana staza

U 06:30 sati ispred hotela Podravina. Predviđen dolazak u selo Hrastovicu oko 09:00 sati. Stajanje prema potrebi.

USPON I SILAZAK

09:30 polazak od crkve Sv. Bartola u Hrastovici – planinarski dom Matija Filjak. Ukupno oko 3 sata s pauzama.

POVRATAK

oko 20.00 sati

CIJENA IZLETA

115,00 kn za članove HPD Bilo, za članove drugih društava 140,00

PRIJEVOZ

autobus

POTREBNA OPREMA

planinarske cipele štapovi, zaštita od kiše

HPO

Cepeliš

DOM

Matija Filjak

U slučaju loših vremenskih uvjeta  program izleta se mijenja.

VODIČ

Ivan Burić 098 374 831

VAŽNO: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu te u slučaju nepredviđenih okolnosti.